Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Medikal Cilt Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

HHydrafacial yani medikal cilt bakımı ve yenileme olarak da geçer. Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem tüm dünyada kullanılmaktadır.

Çevresel etkenlerle (kirlilik, toksinler, hava kirliliği, rüzgâr, UV ışınları, serbest radikaller),  iç faktörlerle (genetik ve doğal yaşlanma süreci) cilt kollajen ve elastin sentezini yavaşlatır ve nem kaybıyla  cilt kurur.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Dermabrazyon işlemi ölü tabaka arıdırılarak vortex teknolojisi ile ve solüsyonlarla cilt temizlenir. En son led terapisi ile cilt tipine göre akne leke ve anti-aging tedavileri uygulanır. En son yüz masajı ile cildin rahatlaması sağlanır.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine arındırarak  temizler, cildin en üstteki ölü tabakasının uzaklaştırılmasıyla canlanır, yağ üretimini dengeler, düzenli yapıldığında ince kırışıklıkları azaltır.  Renk tonundaki düzensizliği dengeler.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı

Tedavi amaçlı hafta 1  kere yaptırılabilir. Daha sağlıklı bir cilt için ayda 1 kere önerilir.

Hydrafacial MD ile yapılan medikal cilt bakımları yılın her ayında uygulanabilir. 1 saat süren uygulamadan sonra güneşe fazla maruz kalınmaması gerekir. Tek uygulamadan sonra bile etkisini gösterir.

tr_TR