Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

İki Kaş Arasındaki Kırışıklık Ve Çukur Nasıl Gider?

Yaş, çevresel etkiler ve mimik hareketleri nedeniyle zamanla iki kaş arasındaki çizgiler belirginleşir. İki kaş arasındaki derin çizgilere uygulanan hyalüronik asit dolgular bu çizgilerin belirginliğini hafifleterek yüze daha genç bir görünüm kazandırır.

Kaş Arası Dolgusu Nedir?

Kaş arasında derin kırışıklar oluşması halinde botoks işlemi yeterli kalmayabilir. Bu durumda kaş arası dolgu işlemiyle, kaş çatma hareketi, cilt yapısı, genetik gibi sebeplerle oluşan çizgileri ve kırışıkları ortadan kaldırmak amaçlanır.

Kaş Arası Dolgusu Nasıl Yapılır?

Her uygulamada olduğu gibi önce hastanın durumu değerlendirilir ve hastanın beklentileri de göz önüne alınarak bir tedavi planı oluşturulur. İki kaş arası dolgu işleminden önce bölgeye uyuşturucu özelliği olan krem sürülür. Daha sonra dolgu maddesi kanül yardımıyla kaş arasındaki çizgilere enjekte edilir.  Hasta uygulama sırasında hiçbir acı hissetmez.

 

Kaş Arası Dolgu Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncesi

Dolgu uygulamasından 5 gün önce aspirin veya benzeri ilaçların kullanımı kesilmelidir.

Sivilce problemi olan enfeksiyonlu bölgeye dolgu yapılmasından kaçınılmalıdır.

Sonrası

24 saat süresince zorlayıcı egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Dolgu işlemi yapıldığı gün cilt bakımı yapılmamalıdır.

Dolgu uygulaması sonrası en az 2 gün havuza girilmemelidir.

Makyaj malzemeleri ve fırçalarının 1 gün boyunca kullanılmamalıdır.

Kaş Arası Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadar?

Kaş arası dolgu uygulamalarında ortalama kalıcılık süresi kişinin metabolizmasına göre değişmekle birlikte 8 ila 12 aydır. Uygulama sırasında kullanılan hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular zamanla vücut tarafından emilir ve kaş arası çizgiler işlem öncesi haline geri döner.

Kaş Arası Dolgusu Fiyatı Nedir?

Kaş arası dolgu fiyatları kişiden kişiye, hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre değişir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR