Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Kaş Arası Botoksu Nedir?

Kırışıklıkların temel nedeni mimik hareketleridir. Bu nedenle daha çok mimik kullanımı daha çok kırışıklık demektir.Kaş mimiklerinin aşırı kullanımı çatık kaş problemi yani iki kaş arasında derin çizgilerin oluşmasına neden olur. Bu da yüzde yaşlı, sinirli ve sert bir ifade yaratır. Kaşların çatılması sırasında oluşan bu çizgileri harekete geçiren kaslar korrugatör kaslardır. İki kaş arasına yapılan botoks kaş çatma refleksinin azalmasını sağlar.

Kaş Arası Botoks Nasıl Yapılır?

Uygulamadan önce kişinin cilt yapısı analiz edilerek kullanılacak ilacın dozuna karar verilir. Daha sonra ince iğnelerle kaş arasına ilaç enjekte edilerek, kas fonksiyonunun durdurulması sağlanır. Botoks, kaş arası çizgilerine yol açan kas aktivitesini azaltarak ve kişiye genç ve yumuşak bir ifade kazandırır. Kaş arası botoksu hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Erkeklerde deri dokusu daha kalın olduğundan tedavi planı buna göre oluşturulur. Derin kaş arası çizgilerinde botoks tek başına işe yaramaz. Bu durumlarda tedavi dolgu uygulamaları ile desteklenir. Kaş arası botoksunun, bu alanda senkronize olarak çalışan alın, göz çevresi ve dudak gibi bölgeler ile birlikte yapılması tedavinin başarısını arttıracaktır.

Kaş Ortası Botoksunun Ömrü Ne Kadardır?

Kaş ortası botoksun kalıcılık süresi ortalama 3 ila 6 aydır. Yaz mevsiminde yoğun güneş ışınlarına maruz kalmak etki süresini kısaltabilir.

Kaş Arası Botox Sonrasında Kaşlarım Kalkar Mı?

Kaş ortasında yapılan botoks uygulaması, sadece kaşın orta kısmına etki eder. Kaş kaldırma işlemi için uygulanan farklı botoks ve dolgu protokolleri vardır.

Kaş Arası Botoksu Fiyatı Nedir?

Uygulama dozları kişiye göre değiştiği ve bazen botoks uygulaması başka işlemlerle desteklendiği için fiyatlar değişmektedir. Ayrıntılı bigi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR