Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Dudak Botoksu Nedir?

Dudak botoksu, dudak üstündeki kırışıklıklarda, dudak yanlarında aşağıya doğru oluşan oluklarda ve diş etlerinin fazla görünmesine neden olan gummy smile durumunda kullanılır.

Yaş ve sigara gibi etkenlerle üst dudak çizgileri zamanla belirgin ve kalıcı bir hal alabilir. Özellikle çok derinleşmeden düzenli yapılacak botoks uygulaması ile bu çizgilerin oluşması önlenebilir ya da mevcut üst dudak çizgileri daha silik hale getirilebilir.

Dudak köşelerinin aşağı doğru çekmesi, alt dudak köşesinden aşağı doğru yönelen oluklar oluşmasına neden olabiliri. Bu bölgede depressor anguli oris kaslarına simetrik ve ölçülü bir şekilde uygulanan botoksla bu kaslar bloke edilerek somurtkan ifade düzeltilir.

Gummy smile olarak da bilinen gülerken diş etlerinin 1-2 milimetreden fazla görünmesini engellemek için de botoks uygulaması yapılır. Estetik olarak birçok kişiyi rahatsız eden bu durum düzenli yapılan botoks uygulamasıyla düzeltilebilir.

Dudak Botoksu Nasıl Yapılır?

Dudak botoksu uygulaması çok pratik bir işlemdir. İşlem için dudak çevresi özel temizleyiciler ile temizlenir, çizgilerin oluştuğu yerler belirlenir ve cilt üzerinde işaretlemeler yapılır. Daha sonra botulinum toksin yani dudak botoksu cilt altına ince uçlu iğneler ile enjekte edilir. Ortalama 10 dakika gibi kısa bir sürede işlem biter ve hasta gündelik hayatına hemen dönebilir.

Derin çizgilerinde botoks tek başına işe yaramaz. Bu durumda tedavi dolgu uygulamaları ile desteklenir. Yüzde bütünsel ve doğal bir görünüm yaratmak için dudak botoksunun, göz çevresi, kaş arası ve alın botoksuyla kombine olarak yapılması tedavinin başarısını arttıracaktır.

Dudak botoksunda etki ne zaman görülür?

Dudak botoksu uygulamasından sonra botoksun etkisi 3-4 gün sonra başlar.

Dudak Botosunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dudak botoksu işleminin kalıcılığı ortalama 3-6 aydır.

Dudak Botoksu Fiyatı Nedir?

Uygulama dozları kişiye göre değiştiği ve bazen botoks uygulaması başka işlemlerle desteklendiği için fiyatlar değişmektedir. Ayrıntılı bigi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR