Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Lazerle tırnak mantarı tedavisi

Tırnak Mantarı Nedir?

Tırnak mantarı, tırnak ucunun hemen altında, sarı ya da beyaz bir nokta olarak başlar. Hafif durumlarda, tırnak mantarları kişileri rahatsız etmeyebilir. Bazı durumlarda ise tırnak mantarı ağrılı ve kalın tırnaklara neden olur. 

Yaygın olarak gözlenen tırnak mantarı sağlık ve kozmetik açıdan can sıkıcı bir durumdur. Tırnak mantarları, tek bir tırnakta görülebildiği gibi birçok tırnağa yayılıp, tırnakların kalınlaşmasına, kenarlarının parçalanmasına ve renginin bozulmasına olabilir.

Tırnak Mantarı Nasıl Oluşur?

Tırnak mantarı enfeksiyonlarına fungus denen çeşitli organizmalar neden olur. Bunun haricinde maya ve küfler de tırnak enfeksiyonlarına neden olabilir.

Lazer Tedavisi ile Tırnak Mantarından kurtulun!

Tırnak mantarı enfeksiyonlarının tedavisi zordur. Tedavi, durumun ciddiyetine ve buna neden olan mantar türüne göre değişir. Lazerle tırnak mantarı tedavileri, oral tedavi alamayan veya almak istemeyen hastalar için uygundur. Ayrıca lazerle tırnak mantarı tedavisi oral tedavi ile kombine olarak da uygulanabilir.

Lazerle tırnak mantarı tedavisi hem el hem ayak tırnaklarına uygulanabilir. Bu tedavi sonucunda hasta tırnak mantarında gözle görülür bir iyileşme yaşar.

Lazer tedavisi tırnak mantarı rahatsızlığının iyileştirilmesindeki en etkili yöntemlerden biri. Yapılan araştırmalar, lazerle tırnak mantarı tedavilerinin etkinliğinin % 70 ile % 80 civarında olduğunu gösteriyor.  

Lazerle Tırnak Mantarı Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lazerle tırnak mantarı tedavi işlemi ortalama 15-30 günlük aralar ile en az 4 seans olarak uygulanır. Tırnak mantarlarının tamamen yok edilebilmesi için gereken uygulama süresi ve seans sayısı hastadan hastaya ve mantarın yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

Lazer Tedavisi Kesin Sonuç Verir Mi?

Tırnak mantarı tedavisinde kullanılan lazer tedavisi ile kesin bir iyileşme sağlanmakla birlikte sonrasında hasta tırnak mantarına karşı koruyucu önlemler almadığı takdirde hastalığın aynı tırnakta ya da diğer tırnaklarda tekrarlayabilmesi söz konusu olabiliyor. 

Lazerle tırnak mantarı tedavisi Fiyatları Nedir?

Lazerler tırnak mantarı tedavisi fiyatları yapılan işleme ve seans sayısına göre değişmektedir. Öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR