Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Şakak Dolgusu Nedir?

Şakak temporal bir bölgede yer alan hafif çukur bir bölgedir. Buradaki yağ dokusunun zaman içinde yok olması yüzü aşağı çekerek göz dış kemiğinin belirgin bir hale gelmesine, alın ve kaş bölgesinde sarkma ve çöküntülere sebep olmaktadır. Şakakları yeniden şekillendirmek ve eski hacmini geri kazandırmak için dermal dolgu enjeksiyonlarından faydalanılır.

Şakak Dolgusu Neden Yapılır?

Şakak Dolgusu şakak bölgesinde mimiklere bağlı olarak oluşan kırışıklık görünümünü hafifleterek canlı bir görünüm sağlar. Şakak Dolgusuyla yüzün asimetrisini bozan bölgeler doldurularak şakaklarda hacimli ve dinç bir görünüm sağlanır. Şakak dolgusu kaşlarda ve alında toparlayıcı ve kaldırıcı etki gösterir.

Şakak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İşlem öncesi uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezik krem sürülür. 10-15 dakika bekletildikten sonra antiseptik solüsyonla dezenfekte edilip işleme başlanır. Uygulama yapılacak olan alana uygun dozlarda dolgu malzemesi ince bir iğne ya da kanül ile enjekte edilir. İşlem ortalama 10-15 dakika sürer. Şakağa yapılan uygulamanın en büyük avantajı dolgunun etkisinin hemen ortaya çıkması ve işlemden hemen sonra normal hayata geri dönülmesidir.

Şakak Dolgusu Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncesi

Dolgu uygulamasından 5 gün önce aspirin veya benzeri ilaçların kullanımı kesilmelidir.

Sivilce problemi olan enfeksiyonlu bölgeye dolgu yapılmasından kaçınılmalıdır.

 

Sonrası

Dolgu işlemi yapıldığı gün cilt bakımı yapılmamalıdır.

Dolgu uygulaması sonrası en az 2 gün havuza girilmemelidir.

Makyaj malzemeleri ve fırçalarının 1 gün boyunca kullanılmamalıdır.

 

Şakak Dolgusu Fiyatı Nedir?

Şakak Dolgusu fiyatları kişiden kişiye, hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre değişir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR