Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

El Dolgusu Nedir?

Estetik alanda son yıllarda yoğun olarak kullanılan dolgular, deride oluşan kırışıklıkları gidermek, hacim kayıplarını ve çökmeleri doldurmak için kullanılır. Dolgu uygulamaları sayesinde yaşlanma belirtileri giderilir ve daha genç bir cilt elde edilir. Yaşlanma belirtilerinin görüldüğü ilk yerlerden biri biri ellerdir. Zamanla ellerin üzerindeki deri kalitesinin ve cilt altı yağ dokusunun azalmasıyla yaşlılık belirtileri ortaya çıkar. Güneş ışınları, travmalar ve kimyasal madde teması, el sırtındaki yaşlılık belirtilerinin oluşumunu hızlandırır.

El dolgusu, Hyalüronik asit içeren dolgu maddesinin ellere enjekte edilmesi işlemidir. Hyalüronik asit, vücutta var olan doğal bir maddedir. Hyalüronik asitin zamanla azalması yaşlanma belirtilerine sebep olur. Azalan hyalüronik asit dolgu uygulaması ile yeniden cilde kazandırılır ve ciltte dolgunluk, gençleşme ve sağlıklı bir görünüm sağlanır.

El Dolgusu Nasıl Yapılır?

Krem ile anestezi sağlandıktan sonra kanül ile tek noktadan girilerek el sırtında hacim kaybının fazla olduğu bölgelere dolgu maddesi enjekte edilir. El dolgusu kanül kullanılarak yapıldığı için kanama ve morluk oluşmaz ve dolgu uygulaması sonuçları anında görülebilir. El sırtındaki damar, tendon ve kemiklerin rahatsız edici görüntüsü kaybolur, eller genç, diri ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

El dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

El dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 8-12 aydır.

El Dolgusu Fiyatı Nedir?

El Dolgusu fiyatları kişiden kişiye, hastanın istek ve ihtiyaçlarına göre değişir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR