Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Kaz Ayağı Neden Oluşur?

Gözlerimizin altında ve dış bölgelerinde, yaş, çevresel faktörler ve kişinin cilt yapısı nedeniyle kırışıklıklar oluşur. Kaz ayağı denilen bu çizgiler genç ve sağlıklı bir görüntünün önündeki en büyük engellerden biridir.  Güneş ışınları, rüzgar ve hava kirliliği gibi çevresel faktörler, gözleri kısmak, kaşları çatmak gibi mimikler, konuşurken fazla mimik kullanımı, makyajın ciltten temizlenmemesi, yetersiz su tüketimi, sigara bağımlılığı ya da yüz üstü uyumak gibi çevresel faktörler kaz ayağı kırışıklıklarının oluşmasına ve derinleşmesine neden olur.

Kaz Ayağı Botoks Nedir?

Botulinum toksin, ya da bilinen adıyla Botoks uygulaması göz kenarlarında mimik hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan çizgilerin oluşmaması ya da giderilmesi için etkili yöntemdir. Botoks uygulamasına çizgiler ortaya çıkmadan başlamak önerilir. Eğer kaz ayağı çizgileri oturmuşsa botoks tek başına yeterli olmaz ve dolgu uygulamaları ile desteklenmesi gerekir. Botoks uygulamasıyla sinir sinyallerinin kaslara ulaşması engellenir. Botoks kaz ayakları için kullanıldığında, gözün köşelerini çevreleyen kaslar gevşer ve cilt daha pürüzsüz ve genç görünür. Kaz ayağı kırışıklık tedavisinde en çok öne çıkan kaz ayağı botoksu ve kaz ayağı dolgu uygulamalarıdır.

Kaz Ayağı Botoksu Nasıl Yapılır?

Uygulamadan önce kişinin cilt yapısı analiz edilerek ve karakteristik özelliklerine bakılarak ne kadar ilaç kullanılacağına karar verilir. Daha sonra ince iğnelerle doğrudan kaz ayaklarınının etrafında cildin alt katmanına ilaç enjekte edilerek, kas fonksiyonunun durdurulması sağlanır. Botoks, cilt yüzeyinin altında kısa sürede etki ederek kaz ayaklarına yol açan kas aktivitesini geçici olarak azaltır ve kişiye genç bakışlar kazandırır. Kaz ayağı botoksu hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemidir. Erkeklerde deri dokusu daha kalın olduğundan tedavi protokolü buna göre oluşturulur. Derin kaz ayağı çizgilerinde botoks tek başına işe yaramaz. Bu durumda tedavi dolgu uygulamaları ile desteklenir.

Kaz Ayağı Botoksu Ne Zaman Sonuç Verir?

Kaz ayağı botoks işlemi ortalama 5 ila 10 dakika arasında tamamlanır. Etkisi ilk 1 haftada gözlemlenir, ikinci haftadan itibaren ise tam formunu alır. Kaz ayağı botoks uygulamasının etkisi ortalama 3-6 ay sürer.

 

Kaz Ayağı Botoksu Öncesinde Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Botoks yaptırmadan önce Doktorunuzu kullandığınız ilaçlar konusunda bilgilendirin.

Botox uygulamasından sonraki iki saat yüz kaslarının çalıştırılması gerekmektedir.

Yüze soğuk kompres uygulanması yapılmalıdır.

İlk 4 saat boyunca yüz üstü ve sırt üstü yatılmamalıdır.

İlk 24 saat yüze masaj, kaş aldırılma, saç boyası ve makyaj gibi uygulamalar yapılmamalıdır.

İlk 24 saat sıcak banyo ve duş yapılmamalıdır.

İlk 24 saat yoğun güneşe maruz kalınmamalıdır.

İlk 24 saat ağır ve yoğun spor yapılmamalıdır.

İlk 3 gün boyunca havuza girilmemelidir.

İlk bir hafta yüze cilt bakımı ve peeling yaptırılmamalıdır.

 

Kaz Ayağı Botoksu Fiyatı Nedir?

Uygulama dozları kişiye göre değiştiği ve bazen botoks uygulaması başka işlemlerle desteklendiği için fiyatlar değişmektedir. Ayrıntılı bigi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR