Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Boyun Çizgileri Neden Olur?

Boyun bölgesi hassas yapısı ile yaşlanmaya karşı oldukça savunmasızdır. Yaşlanma ile azalan hücre yenilenmesi, stress ve yanlış uyku pozisyonu boyun bölgesinde çizgi oluşumunu hızlandırır.

Boyun Çizgileri Nasıl Geçer?

Günümüzde boyun kırışıklıkları için kullanılan pek çok yöntem vardır. Botoks, mezoterapi, lazer uygulamaları, dolgu uygulaması, lipoliz, cilt bakımı ve peelingler olmak üzere pek çok tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Boyundaki sorunun tipine ve derinliğine göre tedavi yöntemi seçilmektedir.

Boyun Botoksu – Nefertiti Botoksu Nedir?

Boyun Botoksu boyun bölgesindeki kırışık ve deforme görüntüyü ortadan kaldırmak için yapılan botoks işlemidir. Bu uygulamada hem çene hattı hem de boyun bölgesindeki platizma denilen kas bantları hedef alınır. Nefertiti botoks işleminden sonra kişiler daha sıkı, gergin ve pürüzsüz bir boyun görünümü kazanır ve daha canlı ve estetik görünür.

Boyun Botoksu Nasıl Yapılır?

Bu işlem için öncelikle boyun bölgesi temizlenir. İnce uçlu iğneler yardımı ile botulinum toksin yani botoks cilt altına enjekte edilir. İlk botoks enjeksiyonu alt çene hattına, diğeri ise boyun bölgesindeki kas bantlarına uygulanır. Bu uygulama sayesinde boyun ve çene çizgisindeki sarkık duran kaslar gerilerek yukarı çekilir. Bu işlem 15 dakikada biter ve hasta gündelik yaşantınıza hemen dönebilir. Botoksun etkisi kişiye ve yaşam tarzına bağlı olarak 3-6 ay arasında değişir. İşlemin etkisini uzatmak için enjeksiyon işleminin tekrarlanması önerilir.

Boyun Botoksu / Nefertiti Botoksu Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Botoks yaptırmadan önce Doktorunuzu kullandığınız ilaçlar konusunda bilgilendirin.

Sonrasında;

Soğuk kompres uygulanması yapılmalıdır.

İlk 4 saat boyunca yüz üstü ve sırtüstü yatılmamalıdır.

İlk 24 saat boyun bölgesi ovuşturulmamalı, masaj yapılmamalıdır.

İlk 24 saat sıcak banyo ve duş yapılmamalıdır.

İlk 24 saat yoğun güneşe maruz kalınmamalıdır.

İlk 24 saat ağır ve yoğun spor yapılmamalıdır.

İlk 3 gün boyunca havuza girilmemelidir.

İlk bir hafta cilt bakımı ve peeling yaptırılmamalıdır.

Boyun Botoksu Fiyatı Nedir?

Uygulama dozları kişiye göre değiştiği ve bazen botoks uygulaması başka işlemlerle desteklendiği için fiyatlar değişmektedir. Ayrıntılı bigi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

tr_TR