Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Medikal Cilt Bakımı Nedir, Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Çevresel etkenlerle (kirlilik, toksinler, hava kirliliği, rüzgâr, UV ışınları, serbest radikaller),  iç faktörlerle (genetik ve doğal yaşlanma süreci) cilt kolajen ve elastin sentezini yavaşlatır ve nem kaybıyla  cilt kurur.

Sağlıklı, parlak ve genç görünen bir cilt için, cildin doğru nemlenmesi gerekir. Cildini nemlendirmek ve sağlıklı görünmesini sağlamak için cilt tipine uygun olmayan ürünler kullanmak faydadan çok zarar getirir.

Daha genç, parlak ve sağlıklı bir cilt için, cildin doğru temizlenmesi en önemli konudur. Derinlemesine temizlenen cilt nefes alır ve daha nemli ve esnek olur. Hydrafacial cilt bakımı bu açıdan son derece faydalıdır. Farklı cilt tiplerine güvenle uygulanabilen hydrafacial, cildi derinlemesine temizleyerek ölü deri, akne, siyah nokta ve cilt altına işleyen makyaj kalıntılarından arındırır. Derinlemesine temzilenen cilt daha rahat nefes alıp nemlenir.

Hydrafacial yani medikal cilt bakımı ve yenileme olarak da geçer. Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem tüm dünyada kullanılmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Hydrafacial uygulanması son derece basittir. Öncelikle kişinin cilt tipine, cilt problemlerine ve cildin ihtiyaçlarına uygun solüsyon seçilir. Hydrafacial cihazı ile cilt vakumlanarak temizlendikten sonra  hydrafacialın radyofrekans özellikli başlığı sayesinde seçilen solüsyon cilde uygulanır. Cildin kolajen yapısını harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içeren solüsyon, cildi nemlendirerek, onarılmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Son olarak gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre koruma altında kalmasını sağlamak için LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılır. Her yaş grubu ve cilt tipine uygulanabilen hydrafacial, özellikle mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkileri ortadan kaldırarak ve cildin nem dengesini korur.

Hydrafacial, yaşlanma ve bakım yöntemi olmasının yanı sıra, cilt yenileme, akne ve leke tedavilerinde de kullanılan etkili ve zararsız bir yöntemdir. Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleyen hydrafacial, enjeksiyon ve benzeri yöntemler içermez. Cilde zarar vermeden, cildin derinlemesine temizlenmesini ve yenilenmesini sağlayan Hydrafacial yöntemi, kişiye, daha genç, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt kazandırır.

Hyrafacial vakumlu vortex başlığı sayesinde cildin en alt katmanına ulaşarak, cildi mikroskobik düzeyde soyar, ölü hücrelerden ve gözeneklerin kapanmasına neden olan fazla yağ ve siyah noktalardan arındırır. Hydrafacial işlemi cildi temizlemesinin yanı sıra cildin ihtiyaçlarına göre hazırlanan serumlarla, ince çizgi ve kırışıklıkları, ton farklılıkları ve lekeleri tedavi edilebilir. Bir çok işlemin tek seansta kombine edildiği hydrafacial ile cilt bakımı kolay, hızlı ve etkili bir şekilde uygulanır

Hydrafacial uygulaması ne işe yarar?

Çevresel faktörler, yanlış makyaj ve kozmetik kullanımı, uzun süre güneşe maruz kalmak ve ciltte biriken ölü hücre tabakası cilt gözeneklerini tıkayarak, cildin ihtiyacı olan hava ve nemi almasını engeller. İhtiyacı olan hava ve nemden mahrum kalan cilt daha yaşlı, yorgun, mat ve sağlıksız görünmeye başlar.

Hydrafacial sayesinde, bir saat gibi kısa bir süre içinde cildin derinlemesine temizlenmesi ve özel solüsyonlarla beslenmesi sağlanır. Hydrafacial uygulamasında dokular zarar görmediği için hassas, kurumuş ve yıpranmış cilt tiplerinde de son derece güvenle uygulanabilir. Kırışıklık, leke, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar gibi cilt kusurlarında hydrafacial güvenle kullanılabilir.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları Nelerdir?

Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine arındırarak  temizler, cildin en üstteki ölü tabakasının uzaklaştırılmasıyla canlanır, yağ üretimini dengeler, düzenli yapıldığında ince kırışıklıkları azaltır.  Renk tonundaki düzensizliği dengeler.

Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilir.

Acı ve ağrı hissedilmediğinden oldukça konforlu bir işlemdir.

Cildi tahriş etmez, ödem, şişlik veya kızarıklık oluşturmaz.

Cildi derinlemesine temizleyip bakım sağladığı için etkisi uzun süre devam eder.

Yumuşak, pürüzsüz ve parlak bir cilt yaratır.

Cildin ihtiyaç duyduğu hava ve nemi sağlar ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkarır.

Cilt tonundaki dengesizlikleri giderir.

Genişlemiş gözenekleri daraltır, akne, siyah nokta ve leke görünümünü hafifletir.

İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Cildin nem dengesini korur ve cilt elastikiyetini artırır.

Aşırı yağlanmayı önler.

Yaklaşık bir saat içinde tüm işlemler tamamlanmış olur.

Kısa süren ve her mevsim uygulanabilen bir yöntemdir.

Hydrafacialdan sonra kişi normal hayatına hemen dönebilir.

Medikal Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı

Estetik uygulamalarda istenen görünümün korunabilmesi için ayda bir tekrarlanması önerilir. Tedavi amaçlı uygulamalarda, hastanın durumuna göre birer haftalık aralıklarla 4 ile 6 seanslık uygulanır. Hydrafacial MD ile yapılan medikal cilt bakımları yılın her ayında uygulanabilir. 1 saat süren uygulamadan sonra güneşe fazla maruz kalınmaması gerekir. Tek uygulamadan sonra bile etkisini gösterir.

tr_TR