Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Lazerle Dövme Silme İşlemi Nedir?

 

Günümüzde en başarılı dövme sildirme işlemi lazer tedavileridir. Lazer ışınları boyanın olduğu orta deri tabakasına ulaşarak yüksek ısısı ile boyaları parçalar ve parçalanan boya, bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılır.

 

Lazerle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Dövme silme işleminde kullanılan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokudaki dövme rengini veren bileşikler tarafından emilir. Böylece bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanır. Siyah renkli dövmeler her türlü ışığı absorbe edebildiği için en kolay sonuç alınan dövmelerdir. Koyu renklerde ve kırmızı renklerde lazer tedavisine cevap alabilirsiniz.

 

Lazerle Dövme Silme Sonrası İz Kalır Mı?

 

Lazerle dövme silme tedavilerinin büyük çoğunluğunda kalıcı bir iz kalmamaktadır. Fakat her tıbbi işlemin bazı riskleri olduğu da unutulmamalıdır. Uygulama öncesi ve sonrası uyulması gereken kuralları tam olarak yerine getirirseniz sorun yaşamadan dövmenizden kurtulmanız mümkün olmaktadır.

 

Lazerle Dövme Silme Can Yakar Mı?

 

Lazerle dövme sildirme işleminde ağrı seviyesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Hastanın konforunu sağlamak açısından dövme silinmeden önce lokal anestezi yapılması faydalı olabilir.

 

Lazerle Dövme Silme Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama öncesi iki hafta bölge güneşten korunmalıdır. Eğer dövme yeniyse birkaç ay geçmesi beklenmelidir.

 

Uygulamadan sonra lazer atışlarına karşı cilt bir reaksiyon verebilir. Bu durumda gerilen cildin rahatlatması için soğuk kompres yapmak gerekir. Dövme silme işlemi yapıldıktan sonra uygulama bölgesinin nem seviyesinde yaşanabilecek değişimler nedeniyle ciltte kabuklanma görülebilir. Nem dengesini korunmak için dermatoloğunuzun önereceği kremler kullanılabilir.

 

Lazerle Dövme Silme Kaç Seans Sürer?

 

Lazerle dövme sildirme işlemi genelde 4 ile 8 seans arasında tamamlanır ama dövmenin rengine, yapısına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.

 

Lazerle Dövme Silme Fiyatı?

 

Dövme sildirme işlemlerinin fiyatları uygulama yapılacak alana, dövmenin yapısına ve rengine göre değişebilmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

tr_TR