Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Gözaltı Morlukları Neden ve Nasıl Oluşur?

Hassas bir tabaka olan göz çevresindeki dokuda yaşla birlikte incelmeler oluşur ve damarlar belirgin hale gelerek morluklara ve torbalara neden olur. Bu durum kişinin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olur.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Koyu göz altı halkaları çoğunlukla yaşlanma veya uykusuzluğun bir göstergesidir. Göz altı morluklarının görünümünü iyileştirmek için evde yapılabilecek bir çok etkili uygulama mevcuttur. Her şeye rağmen renk değişikliği zamanla kötüye giderse, bir dermatoloji uzmanı ile görüşüp konuyu doğru teşhis etmek ve uygun tedaviyi planlamak gerekir.

Göz Altı Morlukları Kesin Çözüm

Göz altı morluklarının görünümünü etkin bir şekilde azaltmak için bazı tedaviler mevcuttur. Muayene sonrası Dermatoloji Uzmanı tarafından hastanın durumuna ve ihtiyaçlarına en uygun tedavi seçilir.

PEELİNG: Hastada bağ doku kaybı yok, sadece renk değişikliği varsa, uygulanacak kimyasal peeling, göz altı morluklarının renginin açılmasını sağlayabilir. Bu peelingler deriyi %25 oranında kalınlaştırıp, kollajen yoğunluğunu ve cildin esnekliğini artırarak iyileştirir.

LAZER: Göz morluklarında ayrıca Q-switched fraksiyonel lazer tedavileri de uygulanabilir. Bu tedavi renk değişikliğine neden olan maddeyi hedefleyerek ve ortadan kaldırır. Ayrıca antiaging etki göstererek deri altı kollajen tabakasını destekler.

IŞIK DOLGUSU: Işık dolgusu göz altı morluk tedavisinda oldukça iyi sonuç vermektedir. Boşluk olan kısma enjekte edilen hyaluronik asit dolgular ya da yağ transferleri morluk görünümünün ortadan kaldırılmasında etkili bir yöntemdir.

MEZOTERAPİ: Göz altı morlukları tedavisinne yönelik bir diğer tedavi de mezoterapidir. Mezoterapi ile cilt altına iğnelerle morluk giderici, besleyici, cilt kalitesini artırıcı kimyasallar verilir.

PRP: Bir diğer tedavi yöntemi olan PRP ile de cilt altına kimyasallar yerine kişinin kendi kanından hazırlanan trombositler enjekte edilir.

Göz Altı Morluk Tedavisi Fiyatı

Göz altı morluk tedavisinin fiyatları yapılacak uygulamaya ve hastanın ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR