Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Lazerle cilt gençleştirme

Lazerle Cilt Gençleştirme Nedir?

Lazer ile cilt gençleştirme, yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan bir işlemdir. Lazer ile cilt gençleştirme tüm cilt tipleri ve tüm vücut bölgelerinde güvenli olarak kullanılır. Lazer ile cilt gençleştirme tedavisi akne izlerini, genişlemiş gözenekleri ve kırışıklıkları da tedavi eder.  Derideki kolajen miktarını ve dolaşım hızını arttırarak derinin genç görünmesini sağlar.

Lazerle Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Lazerle cilt gençleştirmede cilt altındaki kolajen doku oluşumunu artırmak amaçlanır. Lazerle cilt gençleştirme tedavisinde uygulama bölgesi lazer ışınları ile komple taranır. Lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile uygulama bölgesinde kolajen üretimi artırılır. Kolajen üretiminin artmasıyla birlikte yeni bağ dokusu oluşumu sağlanır. Bu da cilde daha gergin, canlı ve genç bir görünüm kazandırır.

Hasta lazer ile cilt gençleştirme tedavisinin etkisini bir haftada görebilir. Herhangi yan etkisi yoktur. Tedavi sonrası günlük hayata hemen dönülebilir. Lazer ile cilt gençleştirme tedavisi sonrası güneş koruyucu unutulmamalıdır.

Lazerle Yüz Gençleştirme İşlemi Öncesi Yapılacaklar

Güneş banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır.
Akne tedavisinde de sıkça kullanılan Isotretinoin ve Retinoid grubu ilaçlar alınmamalıdır.
Daha önce uçuk (herpes) problemi yaşamış olanlar bu bilgiyi doktorla paylaşmalıdır.
Cilt soyma (peeling) işlemi yapıldıysa doktora bilgi verilmelidir.

Lazerle Yüz Gençleştirme İşlemi Sonrası Yapılacaklar

  • Direkt güneş ışığına maruz kalınmamalı ve solaryumdan kaçınılmalıdır.
  • Bu süre boyunca yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır.

Lazer ile Yüz Gençleştirme Seans Sayısı Kaçtır

Genelde tek seans yeterli olmakla birlikte uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre lazer ile cilt gençleştirme seans sayısı 6 seansa kadar çıkabilir. Lazer ile cilt gençleştirme 3-4 hafta arayla yapılabilir. Bir seans ortalama 15 – 20 dakika sürer.

Lazer ile Yüz Gençleştirme Fiyatı

Lazer ile cilt gençleştirme tedavisi fiyatları uygulama bölgesine göre değişmektedir.  Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

tr_TR