Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling Nedir? Ne İçin Yapılır? Ne İşe Yarar?

Kimyasal peeling çeşitli asitler kullanılarak deriyi kontrollü olarak soyma işlemidir.

Kimyasal peeling, hasarlı cilt hücrelerini deriden soymak, kırışıklaşan deri yüzeyini tedavi etmek veya daha önceden oluşmuş yara izlerini, güneş lekelerini onarmak için cilde kimyasal bir solüsyonla uygulanan bir işlemdir. Bu yöntemle lekeler ve akne, akne izleri tedavi edilir ve cilt yenilenir.

Farklı deri derinliklerine göre farklı asit türleri uygulanır. İhtiyaç ve cildin hassasiyetine göre bir çok seçenek mevcuttur.

Kimyasal peeling uygulandığı zaman cildin iki katmanı etkilenir bunlar epidermisi ve dermisi katmanıdır. Epidermis, cildin dış yüzeyinde bulunan görünür tabakadır ve dermis de  altında bulunur. Dermis daha derin katman olan sinir uçlarını, ter bezlerini ve saç köklerini içerir.

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

Prosedür ilk önce cildi yıkayarak yağlardan arındırılarak başlatılır. Daha sonra dikkat edilerek solüsyon uygulanır ve hasarlı cilt katmanlarını çıkarmak için kısa bir süre, bazı durumlarda daha uzun süre cilt üzerinde kalmasına izin verilir. İşlem sırasında, çoğu hasta yaklaşık 5-10 dakika süren bir sıcaktan biraz sıcağa kadar bir his ve ardından bir batma hissi yaşayabilir.

Kimyasal Peelig Yaptırmadan Önce ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncesi

Cildinizi korumaya ve nemlendirmeye 2-3 hafta öncesinden başlayın.

Ağda, epilasyon, kese gibi işlemleri 1 hafta öncesinden bırakın.

Sonrası

Cildinizle oynamayın

Cildinizi kaşımayın

Cildinize nazik davranın

Cildinizi nemlendirin

Cildinizi koruyun

Ağda, epilasyon ve kese gibi işlemleri 1 hafta süreyle yapmayın.

Kimyasal Peeling Kaç Seans Yapılır

Yapılan amaca göre ve deri tipine göre tekrar sayıları değişir. Deri problemlerini tedavi etmek için 6 ile 8 kere kimyasal peeling tedavisi uygulanmalıdır. Doktorumuzun konsültasyonu neticesinde bir program çıkarılır.

Kimyasal Peeling Ciltten Nasıl Temizlenir?

Cilt yüzeyine asidik ürün sürülerek 5 ile 15 dakika civarında cilt yüzeyinde kalır.  Sonrasında sürülen asit nötralize edilerek cilt yüzeyinden temizlenir.

 

Kimyasal Peeling Fiyatı Nedir?

Kimyasal Peeling fiyatları yapılan işleme ve seanslara göre değişmektedir. Öğrenmek için lütfen arayınız.

tr_TR