Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Helios 3 teknolojisi ile leke tedavisi

Leke Nasıl Oluşur?

Cilde doğal rengini veren melanosit hücrelerinin fazla üretimi ya da düzensizliğine bağlı olarak ciltte lekeler oluşur. Lekelerin birçoğu güneş ışınlarına uzun süre maruz kalma sonucu oluşsa da genetik faktörler, hormonal ilaçlar, yaşlanma, hamilelik ve bazı kimyasal maddeler de melanosit hücre yapısını bozabilir.

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisi için kullanılan lazer sistemleri bu işlem için özel olarak üretilen lazerlerdir. Lazer kullanılarak yapılan leke tedavisi, ciltteki lekenin sahip olduğu farklı rengin lazer ışınları aracılığıyla eski rengine döndürülmesi amacıyla uygulanır. Lekeli bölgeye atılan lazer ışınları, lekeyi oluşturan melanin pigmentindeki farklı rengi parçalar. Parçalara ayrılan pigmentin rengi solar ve kısa zamanda vücudumuz tarafından emilir. Böylece cilt lekelerinin giderilmesi sağlanır.

Lazerle Leke Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lekelerin tamamen yok edilebilmesi için gerekli olan uygulama süresi ve seans sayısı hastanın cilt durumuna ve lekelerin yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

Helios 3 Q-Switch lazer ile leke tedavisi?

Günümüzde gelişen teknolojiler yardımıyla pek çok alanda olduğu gibi cilt lekelerinin tedavisinde de yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi olan Q-Switch lazer tedavisi, lazer ışınları kullanılarak cilt kusurlarının giderilmesinde güvenle kullanılmaktadır.

Lazerle leke tedavisi için merkezimizde HELIOS III Q-Switch lazer cihazı kullanılmaktadır. İki dalga boyuna ( 1064 nm Nd:YAG ve 532 nm KTP ) sahip bu cihaz ile hem epidermal hem de dermal pigmente lezyonların tedavisi mümkündür.

Güneş lekeleri, çiller, el sırtındaki yaşlılık lekeleri, seboreik keratoz gibi epidermal pigmente lezyonların lazerle leke tedavisinde 532 nm KTP dalga boyu kullanılır.

Melazma, PIH ( post inflamatuar hiperpigmentasyon ) gibi dermal pigmente lezyonların lazerle leke tedavisinde ise 1064 nm Nd:YAG dalga boyu kullanılır.

Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları Nedir?

Lazerler leke tedavisi fiyatları yapılan işleme ve seans sayısına göre değişmektedir. Öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

tr_TR