Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Yüz Estetiği

Hastanın sarkmış ve gevşemiş olan yüz derisinin fazlalıklarının alınıp, daha genç bir yüz görünümü kazandırılmasıdır.

Yüzdeki çizgiler, deri kalitesindeki bozulmalar, deri bollukları ve hacim kayıpları hastayı yaşlanmış hissettirir. Hayat enerjisi bol olan, sosyal, genç ruha sahip olan insanlar yaşadıkları bu yaşlanma durumundan memnun kalmayabilirler. Bu gibi durumlarda yüz germe ameliyatı çözüm olabilir.
Yüz germe (ritidektomi) veya ‘face lift’, yüzdeki yaşlanmaya bağlı sarkmaları, kırışıkları gererek gidermeye yarayan cerrahi bir yöntemdir.

Yüz germe ile yüz ve boyun derisindeki sarkıklıklar ve düzensizlikler giderilir; boyundaki fazla yağ dokusu alınır, yüz dokuları takviye edilir. Bu ameliyat, şakak bölgesinin altından itibaren etkili olan, en çok da yüzün alt kısımları ve boyunu iyileştirmeye yarayan bir ameliyattır. Yüz germe sırasında gerekirse orta yüz bölgesine de müdahale edilerek, elmacık kemiği üzerinden aşağıya doğru inmiş olan yumuşak dokular yerlerine asılır.

İyileşme süreci;

Ameliyat anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası dönem rahat geçer. Hafif bir morarma ve şişlik olabilir. Bunlar 3-5 gün içinde kendiliğinden kaybolur. 2. günden itibaren hasta ayağa kalkar ve normal hayatına dönebilir.

tr_TR