Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Göz Kapağı Estetiği

Alt ve üst göz kapaklarından fazla yağ dokusu, deri ve kas fazlalıkları ile birlikte çıkarılır. Göz kapakları yaşlanmanın en fazla belirginleştiği ve en fazla dikkat çektiği yerdir.

(Blefaroplasti), gözkapağı ameliyatıyla kişinin  gözlerinin alt ve üst bölümünde bulunan torbacıklar ve buruşuk görünen gereksiz deri kısmı alınır. Operasyondan sonra kişi daha genç bir görünüm ve diri bir bakış kazanır. Göz kapağı estetiği genellikle 35 yaşından sonra yapılmaya başlanıp 70 yaşına kadar yapılmaya devam edilebilir. Anacak doğuştan olan düşüklüklerde durum değişebilir. Risk taşımayan ve kolaylıkla uygulanabilinen bir operasyondur. Ameliyat genel ya da lokal anestezi altında yapılır. 1 ila 3 saat arası sürer. İşlem üst göz kapağı kat çizgisinden ve alt göz kapağı kirpiklerin altından yapılan kesilerle uygulanır. Açılan kesiler belirgin olmayacak şekilde dikilerek kapatılır.

İyileşme süreci;

Ameliyatın ardından hafif ağrılar meydana gelebilir fakat ağrı kesicilerle önlenebilir. Hastanın gözlerini tam olarak kapatmayan pansumanlar yapılır. Bunlar  4-5 gün sonra çıkarılır. Hasta beşinci günden itibaren araç kullanabilecek düzeye gelir. Kapaklardaki iyileşme 2 hafta sürecektir.

tr_TR