Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Göğüs Büyütme ve Küçültme

Orantısız göğüsler kadın psikolojisini ve yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Yapılacak operasyonlar ile göğüsleriniz istediğiniz boyutta büyütülebilir ve küçültülebilir.

Göğüsler kadının cinsel karakteridir. Kadınlığının parçalarından bir tanesidir. Küçük olması halinde kadın beyninde kendi kadınlığını bütünlenmemiş ve eksikn hisseder. Dişiliğin de bir sembolü olarak görülen göğüsler vücuduyla orantılı olsun isterler. Gerek genetik, gerekse gelişimsel faktörler nedeniyle göğüslerde olan orantısızlık kadınlarda can sıkıcı bir hal alabilir. Bu gibi durumlarda göğüs büyütme ve küçültme gibi operasyonlara başvurulabilir.

Göğüs büyütme operasyonu genelde gebelik, yaşlanma, emzirme gibi sebeplere bağlı olarak göğüslerin gelişme sürecini tamamlayamadığında gerek duyulan bir operasyondur. Küçük göğüsler daha iri ve dolgun hale getirilir. Silikondan yapılmış doğal malzemeler meme dokusunun altına yerleştirilip meme hacminin arttırılması sağlanır.

İyileşme süreci;

Ağrı ilaçlarla kontrol altına alınır. İki gün içerisinde azalarak biter. İki gün arayla kontrole gelinir. Dikişler yaklaşık 10 günde alınır. Doku şişmesi sebebiyle oluşabilecek olan his kaybı 6 ay içerisinde bitecektir. 1 yılın sonunda hiç bir iz kalmaz. 3-4 hafta ağır kaldırmamanız gerekir. Doktorunuzun önerdiği sporcu sutyeni düzenli olarak kullanılmalıdır. Emzirme açısından süt kanalları korunduğu için bir problem yaşanmaz. Göğüs küçültme ameliyatlarında tekrar büyüme gerçekleşmez. Bu ameliyat kanser riskini arttırmadığı gibi bu ameliyatı olmuş bayanlarda göğüs kanseri daha az görülmüştür.

tr_TR