Açık Saatler: 8.00-18.00 Pazartesi - Cuma
Bizi Hemen Arayın +90 252 417 77 77

Burun Estetiği

Burun estetiği operasyonu ile; burun küçültme, burun büyütme, burun ucu kaldırma, burun kemiğinin alınması (deviasyon) gibi işlemler yapılabilir. İyi bir burun solunumuna, yüzünüzün ölçülerine uygun ideal bir buruna kavuşmak bu operasyonla mümkündür.

Burun estetiği botoks, dolgu, lazer epilasyon gibi cerrahi müdahalesi olmayan operasyonlardan sonra en çok tercih edilen estetik türüdür. Orantısız bir buruna sahip olan kişi bu durumdan rahatsızlık duyar ve ameliyatla kusursuz bir buruna sahip olmayı arzular.

Genetik nedenler, çarpma, düşme vs gibi birçok nedenden kaynaklanan burundaki şekil bozukluğu psikolojik problem ya da komplekslere neden olabilir. Bu bozukluklar genellikle solunum bozukluklarını da beraberinde getirir. Bu sebeple burun estetiği operasyonu doktorunuz tarafından da önerilebilir.

Ameliyat yaşı 18 yaş ve üzeridir.

İyileşme süreci

Burun estetiği sonrası burun yaklaşık 1 yıl sonra son halini alacaktır. Göz çevresinde morluklar ve şişlikler yaşanabilir. Yaklaşık 10 gün içerisinde bu problemler ortadan kalkacaktır. Burun estetiğinden 4 ay sonra küçük düzeltmeler gereklilik halinde yapılabilir.

tr_TR