Saç Tedavileri

Mezoterapi ve PRP uygulamalarıyla saç tedavisi yapılır.

Saç mezoterapisi, saçın gereksinim duyduğu vitaminlerin, minerallerin, proteinlerin saçlı deri içine ince iğnelerle direkt olarak enjekte edilmesi anlamına gelir. Saç Mezoterapisi kıl köklerinin beslenmesini sağlayan vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttıran ilaçların 2 ya da 4 mm’lik spesifik iğneler ve bir enjektör aracılığı ile doğrudan bir şekilde kıl köklerine aktarılmasıdır. Ayrıca aynı amaçla hastanın kendi kanından elde edilen trombasitten zengin plazmada uygulanır.

Alopecia Areata, saçkıran, genetik olarak erkek tipi saç dökülmesi, kadınlarda görülen saç dökülmesi ve diğer tüm saç dökülmelerinde mezoterapi önerilebilir.

Mezoterapi, saç köklerine faydalı olan ürünleri direkt olarak ilgili dokuların çevresine aktaran tıbbi bir yöntemdir. Küçük dozlar ile deri içine enjeksiyonlar uygulanır. Dermis içine uygulanan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmanın uyarılmasını sağlar. Bu sayede de dokuların canlanmasına uygun ortam hazırlanmış olur. İncelmiş saç kıllarını kuvvetlendirir. Dökülmeyi önler. Yeni saç kıllarının tekrar çıkmasını sağlar. Saçın ihtiyacına ve kişinin özelliklerine göre seans sayısı belirlenir.