PRP ile leke tedavisi

 Yaşlanmış, hasar görmüş cildin yeniden yapılandırılmasında kullanılan temelinde hastanın kendi kanının hastaya enjeksiyon edilerek yapılan tedavi yöntemidir.

Kişinin kendi trombositleri kullanılarak cilt canlandırma, destekleme yöntemidir. Ayrıca lekelerin açılmasına da yardımcı olur. Cilt altına küçük enjeksiyonlarla kış döneminde yapılabilir.

Kişinin kanı steril bir ortamda alınarak bu işlem için hazırlanmış özel kitler kullanılarak hazırlanır. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trombosit açısından zengin bölümü üst kısımda ayrışır. Trombosit bakımından zengin bu plazmanın uygulama yapılacak bölgeye verilme işlemi ise 30 dakika sürer.

Tekrar sayısı yapılan amaca göre değişmekle birlikte ortalama 3 kezdir. 3 haftada bir uygulanabilir.

Kısa sürede mükemmel sonuç veren bir yöntemdir. Özellikle 35 yaş üstü hasta gruplarında ince kırışıklıkların, çöküntülerin giderilmesi, sarkma ve deformasyonların giderilmesi, mat ve cansız cildin canlandırılması amacıyla önerilir. Ayrıca leke, akne sıkar problemi olan, deri kırışıklıkları ve çökkünlükleri olan, cilt tonunda düzensizlikleri olan hasta gruplarına da önerilir. Yüz, boyun, dekolte ve el için uygundur.

İyileşme süreci;

Hastada kırışıklıkların ve katlantıların azalması, cildin pürüzsüzleşmesi,  ciltteki hasarların giderilmesi, mevcut yaraların iyileşmesi,  ciltte yumuşaklık, esneklik artışı, cilt dokusunda ve tonunda iyileşme  görülür. Anti-aging etki, lifting etkisi, ciltte canlılık, parlaklık, dolgunluk ve esneklik artışı gerçekleşir. Ciltteki lekelerin giderilmesi gibi iyileşmeler beklenir.