Botox Uygulamaları

Kırışıklar, yüz çökmeleri ve benzeri sorunlar sebebi ile yüzün daha diri ve gergin hale getirilmesi için uygulanan yöntemdir.

Mimik hareketleriyle oluşan dinamik çizgilerin tedavisinde en etkili yöntem botox uygulamasıdır. Çizgiler derinlikleri oranında azalır ya da kaybolur. Kırışıklıkların daha derinleşmesini önlediği için koruyucu kırışıklık tedavisi olarak da görülebilir.

Clostridyum botulinum bakteri toksininin kas hareketlerini yavaşlatıcı etkisinden faydalanılarak yapılan en güvenli kırışıklık tedavisidir. Etki süresi kişiden kişiye değişir. Ortalama 4-6 aydır.

Kırışıklar, yüz çökmeleri ve benzeri sorunlar sebebi ile yüzün daha diri ve gergin hale getirilmesi için uygulanan yöntemdir.

Uygulama alanları; alın yatay çizgileri, kaz ayakları, kaş çatma çizgileri, düşük ağız köşeleri, dudak üstü barkot çizgileri, boyun yatay çizgileri, boyun dikey platysmal bantlarıdır.

Ayrıca hiperhidroziz denilen aşırı terleme tedavisinde de koltuk altında kullanılan çok etkili tedavi yöntemidir. Etkinlik süresi terlemenin şiddetine bağlı olarak ortalama 6-8 aydır. 

İyileşme süreci;

Uygulama yarım saat sürer. Günlük hayata devam edilebilir. Yılın tüm aylarında yapılabilir. Doğal görünümlü botox uygulama sonrasında kişiler daha taze bir bakışa sahip olur.