Lazer Epilasyon

Merkezimizde alexandrite Ve Nd:YAG Cihazları ile vücudunuzda istenmeyen tüylerin yok edilme işlemi yapılır.

Alexandrite;

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.

Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaştığında kıl kökündeki renk hücreleri (pigment)lazer enerjisini emer.Bu enerji çevre deri ve dokularda hasara yol açmadan kıl kökünü yakar ve hasara uğrayan kıl tekrar çıkmaz. CYNOSURE Apogee 5500 Elite lazer epilasyon sistemi ile gelişmiş ayar mekanizmaları sayesinde cilt özelliğine göre en etkili ve güvenli doz seçilebilir, havalı soğutma sistemi ile acısız, hızlı ve konforlu epilasyon sağlanır

Nd:YAG;

Dalga boyunun derinliği; ışının kılın tamamen köküne inişini sağlar. Ve buda işlem esnasında ağrı-acı duygusunu tetikleyebilir. Bilindiği gibi epilasyon cihazlarının çoğuyla; damar ve kılcal damar tedavisi de gerçekleştirilir. Özellikle ND YAG cihazlar alanında en başarılı epilasyon cihazlarıdır. En güzel yanı ise; her cilt ve her kıl tipine uygulanıyor oluşudur. Deriye ışını gönderirken epidermis tabakasına zarar verilmez. Cihaz gönül rahatlığıyla yaz aylarında da kullanılabilen bir cihazdır.

Lazer Epilasyon Seansından Önce :
- Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.
- Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız) yapılmamış olmalıdır. 
- Uzayan kıllar seanstan en son 3 gün öncesine kadar vücutta jilet ile, yüz bölgesinde makas ile kısaltılabilir.
- Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır.
- Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinotik asit, glikolik asit gibi)15 gün önce bırakılmış olmalıdır.
-Lazer uygulaması yapılırken cilt üzerinde makyaj malzemesi bulunmamalıdır.


Lazer Epilasyon Seansından Sonra :
- Lazer uygulamasından 2 gün sonraya kadar güneşe maruz kalınmamalı ve solaryum’a girilmemelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz gölgesi için) yüksek koruma (SPF 50) faktörlü kremler kullanılmalıdır.
- Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine göre değişen sürede; 1 saat ila birkaç gün arasında kızarıklık oluşması normaldir.
- Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.
- Seans aralıkları genellikle yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır.
- Ortalama Lazer Epilasyon sayısı vücut bölgeleri için 4-6 seans, yüz bölgeleri için 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
- Kıl yoğunluğu her seansta -20 arası kalıcı olarak azalmaktadır, farkı ancak 3. seanstan itibaren belirgin olarak görebilirsiniz.